Nie ma odwrotu od elektronizacji zamówień publicznych. Od stycznia 2021 roku wszystkie przetargi będzie obsługiwała platforma e-usług. Za sprawą nowego prawa zamówień publicznych e-oferty nie będą musiały być otwierane publicznie. Są jednak wątpliwości, czy to nie ograniczy ważnej w tej dziedzinie zasady jawności.
My nie widzimy zagrożenia w rezygnacji z publicznego otwierania ofert. W systemie platforma SmartPZP nikt nie ma dostępu do złożonych ofert, a system odnotowuje każdą czynność, można odtworzyć, kto co robił po logach. Przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Urzędu Zamówień Publicznych także zapewniają, że zmiany w przepisach nie niosą żadnych zagrożeń.
Jeśli chcecie znać opinie innych ekspertów i przeczytać więcej na ten temat to zapraszamy do artykułu pod tym linkiem: https://www.prawo.pl/biznes/elektronizacja-przetargow-bez-publicznego-otwarcia-ofert,479371.html
Najnowsze wpisy
Witamy Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych!
Niezmiernie miło jest nam oficjalnie przywitać naszego nowego Klienta jakim jest Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, w którego…
Webinar – „Umowy w sprawach zamówień publicznych – wyzwania 2022 r.”
Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na najnowsze webinarium, na którym zostaną poruszone tematy dotyczące umów w zamówieniach publicznych.…
Weryfikacja a walidacja podpisu elektronicznego i zgodność z eIDAS
Anna Serpina-Forkasiewicz Określenia „weryfikacja” i „walidacja” podpisu elektronicznego, w mowie potocznej dość często używane jest zamiennie. Czy…
Webinar majowy – „Kluczowe problemy dotyczące trybu podstawowego oraz przetargu nieograniczonego w procedurze odwróconej.”
Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejne webinarium, na którym zostaną poruszone tematy dotyczące trybu podstawowego oraz…
Webinar – „Podmiotowe środki dowodowe – praktyczny aspekt wezwań i podstaw prawnych.”
Szanowni Państwo, po raz kolejny serdecznie zapraszamy na webinarium, tym razem poświęcone praktycznym aspektom wezwań do składania podmiotowych…