27.03.2019 Została powołana Rada Programowa Fundacji, która przyjęła jej statut. Działania Fundacji mają rozpocząć się jeszcze w tym roku – jej rolą ma być „wspieranie polskich firm w dostosowaniu się do wymagań ery przemysłu 4.0.”. Zgodnie z informacją na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Fundacja koncentrować się będzie na:
- „informowaniu, demonstrowaniu, promowaniu, wspieraniu, szkoleniu i inicjowaniu działań budujących i rozwijających komponenty tworzące profil konkurencyjnego przemysłu przyszłości oraz ich integrowaniu,
- budowaniu kompetencji doradczych,
- budowaniu sieci wsparcia,
- koordynacji hubów cyfrowej innowacji, a także standaryzacji tych ośrodków.
- Funkcje, jakie będzie pełnić Platforma to zarówno działania koordynacyjne, jak i aktywne stymulowanie rynku.”
Jednym z głównych działań Platformy ma być wyposażenie przedsiębiorstw w wiedzę z zakresu Przemysłu 4.0.
– Idea wspierania przemysłu 4.0 przez polski rząd przyszła z rynku. Wszystkie cele, zadania i narzędzia Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości wypracowaliśmy właśnie na podstawie rozmów z przedstawicielami biznesu i przemysłu. Z naszego rozeznania wynika, że brak działań proinnowacyjnych w polskich firmach często wynika z tego, że brakuje czynników stymulujących innowacyjność lub świadomości i wiedzy na temat nowych trendów. To właśnie zadanie dla Fundacji. Ma ona m.in. pokazywać przedsiębiorcom, jakie rozwiązania oraz w jaki sposób mogą wdrożyć w swoich firmach, by skutecznie móc stawiać czoła współczesnym wyzwaniom – minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Więcej informacji możemy znaleźć w serwisie Polskiego Rządu.
Najnowsze wpisy
Weryfikacja a walidacja podpisu elektronicznego i zgodność z eIDAS
Anna Serpina-Forkasiewicz Określenia „weryfikacja” i „walidacja” podpisu elektronicznego, w mowie potocznej dość często używane jest zamiennie. Czy…
Webinar majowy – „Kluczowe problemy dotyczące trybu podstawowego oraz przetargu nieograniczonego w procedurze odwróconej.”
Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejne webinarium, na którym zostaną poruszone tematy dotyczące trybu podstawowego oraz…
Webinar – „Podmiotowe środki dowodowe – praktyczny aspekt wezwań i podstaw prawnych.”
Szanowni Państwo, po raz kolejny serdecznie zapraszamy na webinarium, tym razem poświęcone praktycznym aspektom wezwań do składania podmiotowych…
Webinar – „Sporządzanie i przekazywanie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów przy użyciu środków komunikacji elektronicznej – omówienie rozporządzenia”
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone omówieniu rozporządzenia dotyczącego sporządzania i przekazywania podmiotowych…
PortalPZP po raz kolejny partnerem technologicznym konferencji
Już 6 grudnia rusza trzydniowa konferencja "Rok nowej ustawy Prawa Zamówień Publicznych", której partnerem technologicznym został PortalPZP! …