„W dniu 11 marca 2019 r. zostało  złożone oświadczenie o odstąpieniu w całości od Umowy na zaprojektowanie i wdrożenie Platformy e-Zamówienia, zawartej 6 kwietnia 2018 r. z DXC TECHNOLOGY Polska Sp. z o.o. (dawniej: ENTERPRISE SERVICES Polska Sp. z o.o.), z powodu zwłoki Wykonawcy w realizacji umowy.” – czytamy w oświadczeniu na stronie UZP. Całość komunikatu pod tym linkiem.

Niestety oznacza to, że rozwiązanie budowane i tak ze sporym opóźnieniem, jeszcze przez jakiś czas nie powstanie. Pamiętajmy o coraz bliższym obowiązku elektronizacji zamówień, w zakresie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, poniżej wartości progów UE.

Co w takim wypadku mogą zrobić Zamawiający?

  • Pozostaje bezpłatne rozwiązanie, udostępnione przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Cyfryzacji – MiniPortal. Niestety wiąże się to z wieloma ograniczeniami, gdyż MiniPortal obejmuje jedynie komunikację elektroniczną między zamawiającym i wykonawcami w procesie udzielania Zamówień Publicznych.
  • Istnieje także oferta komercyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Pamiętajmy, że rozwiązania komercyjne powstały, aby spełniać oczekiwania i potrzeby użytkowników. Są one w większym stopniu elastyczne, nie zostały zrobione pod presją czasu i określonego budżetu. Rozwijane są na bieżąco z dużą dbałością o dopasowanie do zmieniających się przepisów. Wiemy sporo na ten temat, gdyż przy rozwoju portalu korzystaliśmy z wiedzy ponad setki Zamawiających, którzy podczas spotkań zgłaszali nam swoje pomysły, potrzeby i krytyczne uwagi.

Wychodząc na przeciw obecnej sytuacji zorganizowaliśmy AKCJĘ EDUKACJĘ (więcej o akcji tutaj), mającą na celu zaprezentowanie różnic pomiędzy rozwiązaniem aktualnie przez Państwa używanym, a naszym Portalem e-Usług SmartPZP. Oferujemy bezpłatny pakiet startowy, umożliwiający przeprowadzenie postępowania w naszym systemie. Z pomocą naszej infolinii będzie można w kompleksowy sposób przeprowadzić postępowanie od początku do końca korzystając z komunikacji elektronicznej. Akcja ta nie zobowiązuje w żaden sposób Zamawiającego do zamówienia systemu, ma jedynie na celu zaprezentowanie dostępnego rozwiązania komercyjnego. W ramach pakietu startowego zapewniamy bezpłatnie: dostęp do naszej platformy SmartPZP; karty do szyfrowania oraz szkolenie.