Jak wygląda rynek pracy w zamówieniach publicznych

Zdaniem ekspertów pracownicy instytucji publicznych odpowiedzialni za zamówienia publiczne zarabiają za mało. Wynagrodzenia oferowane przez zamawiających są nieadekwatne do wiedzy, doświadczenia i odpowiedzialności – ocenia Witold Jarzyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce”.
Dodaje, że w biznesie kupujący odpowiada tylko za wyszukanie najlepszej oferty w najlepszej cenie, aspekty prawne pomaga im rozwiązać prawnik.

Zamawiający w instytucjach publicznych są prawnikami-managerami-informatykami w jednym, wydają miliony i muszą znać się na wszystkim, w tym budowlance, usługach, nowych technologiach, a do tego ponoszą dużą odpowiedzialność. Może ich skontrolować aż 18 instytucji – tłumaczy Witold Jarzyński. Dlatego w porównaniu do zakresu obowiązków i odpowiedzialności, ich zarobki są zbyt niskie.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/biznes/ile-zarabia-sie-na-rynku-zamowien-publicznych-raport,496180.html

Pozostałe aktualności:

NIK kontroluje elektronizację zamówień publicznych

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport „Informatyzacja procesu zamówień publicznych”, z którego wynika, że miniPortal – udostępniane przez Urząd Zamówień Publicznych darmowe narzędzie do komunikacji elektronicznej

Antykryzysowa platforma rozwiązań technologicznych

Epidemia COVID-19 wstrząsnęła światem sektora publicznego, wobec czego nie można było przejść obojętnie. Reakcją Polskiego Funduszu Rozwoju i Związku Miast Polskich stała się Antykryzysowa Platforma

Nowe regulacje dedykowane Zamówieniom Publicznym.

Tak zwana „Tarcza antykryzysowa 4.0” opublikowana została w Dzienniku Ustaw. Ostateczny tekst ustawy znaleźć można tutaj. Część regulacji dedykowana jest rynkowi zamówień publicznych, w szczególności: