Postępowania unijne już podlegają elektronizacji!

Z dniem 18 października 2018 roku, weszły w życie przepisy, które obligują zamawiających do prowadzenia postępowań o wartości przewyższającej próg unijny w formie elektronicznej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Takimi środkami są:

  • komercyjne Portale e-Usług
  • miniportal Urzędu Zamówień Publicznych

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Miniportal jest rozwiązaniem darmowym, a komercyjne rozwiązania bardziej kompleksowo wspierają zamawiających w procesie udzielania zamówień publicznych. Należy mieć jednak na uwadze że w momencie oddania do użytku platformy e-Zamówienia Ministerstwa Cyfryzacji, miniportal stanie się bezużyteczny, ponieważ nie da się go zintegrować z tą platformą. 

Komercyjne portale e-Usług znacznie się różnią poczynając od funkcjonalności, ergonomii kończąc na zróżnicowanych poziomach bezpieczeństwa. SmartPZP znalazł uznanie u prawie 700 klientów, o zdobycie których zabiegaliśmy jakością naszego oprogramowania, dlatego zachęcamy do zapoznania się z unikatowymi możliwościami systemu SmartPZP.

Pozostałe aktualności:

Antykryzysowa platforma rozwiązań technologicznych

Epidemia COVID-19 wstrząsnęła światem sektora publicznego, wobec czego nie można było przejść obojętnie. Reakcją Polskiego Funduszu Rozwoju i Związku Miast Polskich stała się Antykryzysowa Platforma

Nowe regulacje dedykowane Zamówieniom Publicznym.

Tak zwana „Tarcza antykryzysowa 4.0” opublikowana została w Dzienniku Ustaw. Ostateczny tekst ustawy znaleźć można tutaj. Część regulacji dedykowana jest rynkowi zamówień publicznych, w szczególności:

Webinar #3 – Podpis Elektroniczny 25.06 godz 11.00

Serdecznie zapraszamy na kolejny Webinar pt. „Kwalifikowany podpis Elektroniczny” który odbędzie się 25.06 o godz. 11 Webinar będzie poświęcony tematyce podpisu elektronicznego w Pzp. Poprowadzi