Pozacenowe kryteria ofert – dobre praktyki.

Na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych dostępne są publikacje poświęcona pozacenowym kryteriom oceny ofert.

Jak można przeczytać na stronie UZP „Publikacja nie straciła nic ze swojej aktualności i zawarte w niej przykłady można z powodzeniem stosować w prowadzonych obecne postępowaniach.”

Poradnik jest podzielony na dwie części. Pierwsza część obejmuje wyjaśnienie  zasad oceny ofert w zamówieniach publicznych. W części tej znaleźć można również odniesienie do mitów dotyczących kryteriów oceny ofert, a także możliwości i przykłady praktycznego zastosowania.

W drugiej części Poradnika przedstawione są w formie katalogu dobre praktyki w zakresie kryteriów pozacenowych odnoszące się do większości występujących w zamówieniach publicznych branż.

Gorąco zachęcamy do korzystania z poradników, które można pobrać poniżej:

Źródło: https://www.uzp.gov.pl/

Pozostałe aktualności:

Antykryzysowa platforma rozwiązań technologicznych

Epidemia COVID-19 wstrząsnęła światem sektora publicznego, wobec czego nie można było przejść obojętnie. Reakcją Polskiego Funduszu Rozwoju i Związku Miast Polskich stała się Antykryzysowa Platforma

Nowe regulacje dedykowane Zamówieniom Publicznym.

Tak zwana „Tarcza antykryzysowa 4.0” opublikowana została w Dzienniku Ustaw. Ostateczny tekst ustawy znaleźć można tutaj. Część regulacji dedykowana jest rynkowi zamówień publicznych, w szczególności:

Webinar #3 – Podpis Elektroniczny 25.06 godz 11.00

Serdecznie zapraszamy na kolejny Webinar pt. „Kwalifikowany podpis Elektroniczny” który odbędzie się 25.06 o godz. 11 Webinar będzie poświęcony tematyce podpisu elektronicznego w Pzp. Poprowadzi

NIK KONTROLUJE ELEKTRONIZACJĘ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

NIK opublikował raport „Informatyzacja procesu zamówień publicznych”. Wyniki kontroli pokazują, że miniportal nie jest rozwiązaniem idealnym. Najniższy początkowy koszt prowadzenia postępowania w formie elektronicznej z