#Smart dla Wykonawców – tutorial „Jak zmienić lub zresetować hasło?”

Dzisiejsze życie krąży wokół komputera. Korzystając z niego, często posługujemy się loginami i hasłami, a im bardziej one skomplikowane, tym bezpieczniej. Wiadomo też, że ciąg znaków, który wpisujemy, by uzyskać dostęp, nie może być powtarzalny, oczywisty i łatwy do przewidzenia, dlatego często próbujemy go komplikować, a potem… zdarza się, że zapominamy, jak bardzo go skomplikowaliśmy. Wówczas próbujemy zalogować się do systemu/platformy i okazuje się, że wpisywane przez nas hasło jest niepoprawne, a przypomnienie go sobie graniczy z cudem. Wtedy niejako zmuszeni zostajemy do zresetowania hasła i ustawienia nowego.
Nowe hasło jest konieczne nie tylko wtedy, gdy zawiedzie nas pamięć. Czasami zmuszeni zostajemy do zresetowania go z powodu niezależnego od nas – mogło przecież właśnie stracić swoją ważność. Niezależnie od powodów dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Aby ułatwić Państwu tę czynność, prezentujemy film, z którego dowiedzą się Państwo, jak zmienić lub zresetować hasło na platformie SmartPZP.

Pozostałe aktualności:

Aktualne progi unijne i kurs euro

Urząd Zamówień Publicznych informuje o dwóch obwieszczeniach podpisanych przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie aktualnych progów unijnych oraz kursu złotego w stosunku do euro.

Format pliku ma znaczenie

Mimo że już od dwóch lat przetargi powyżej progów unijnych obsługiwane są w sposób elektroniczny, do dzisiaj czasami pojawiają się niejasności co do kwestii formalnych związanych między innymi ze składaniem ofert. Jedną z takich niejasności bywa kwestia formatu pliku zawierającego ofertę wraz z niezbędnymi dokumentami.

„Elektronizacja zamówień publicznych w praktyce” – premiera książki

15 października miała miejsce premiera książki „Elektronizacja zamowień publicznych w praktyce” autorstwa Prezes Portalu PZP Anny Serpiny-Forkasiewicz, szefa Praktyki Prawa Zamówień Publicznych w jednej z wiodących polskich kancelarii prawnych Jacka Liputa oraz specjalisty w zakresie podpisu elektronicznego i bezpieczeństwa informacji Michała Tabora.

Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych – wyniki ankiety UZP

Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych to kwestia, która bardzo często podkreślana jest przez Urząd Zamówień Publicznych jako jedno z kluczowych wyzwań na najbliższe lata. Aby poznać opinię interesariuszy rynku zamówień publicznych na ten temat, na początku 2020 roku urząd postanowił przeprowadzić ankietę.

Start Platformy e-Zamówienia opóźniony

Jak poinformował podczas wystąpienia na kongresie zamówień publicznych prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak – prace nad projektem podzielone zostały na sześć etapów, z czego do dzisiaj został zrealizowany pierwszy, a drugi i trzeci są w fazie realizacji.