ZAKRES USŁUG

PortalPZP został powołany jako spółka, która ma na celu stworzenie kompleksowego zaplecza dla zamawiających ukierunkowanego na problematykę elektronizacji zamówień publicznych w Polsce.

Zagadnienie to było olbrzymim wyzwaniem nie tylko ze względu na fakt, że wymaga połączenia kompetencji  w zakresie analizy prawnej i budowy nowoczesnych i bezpiecznych systemów informatycznych, ale również konieczności zmierzenia się z krótkim vacatio legis dyrektyw unijnych nr. 2014/24/UE (tzw. dyrektywa klasyczna) oraz 2014/25/UE (tzw. dyrektywa sektorowa). 

 Przy zaangażowaniu i współpracy wysokiej klasy interdyscyplinarnej grupy ekspertów, stworzyliśmy SmartPZP w celu zapewnienia optymalnego i bezpiecznego narzędzia, które umożliwia elektroniczną komunikację między zamawiającymi a wykonawcami.

Eksperci o nas

PUBLIKACJE KSIĄŻKOWE

ELEKTRONICZNE ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W PRAKTYCE

Wydanie I

Elektronizacja zamówień publicznych w praktyce to pierwsze wydanie opracowania podsumowującego doświadczenia ekspertów PortalPZP we wdrażaniu środków komunikacji elektronicznych w Polsce.
Eksperci współpracowali w opracowaniu Portalu e-Usług SmartPZP, prowadzili audyt oprogramowania za zgodność z ustawą Prawo zamówień publicznych i aktami wykonawczymi, do których odsyła ustawa. W książce znajdziecie Państwo wiedzę skierowaną odpowiednio do zamawiających i wykonawców tyczącą środków komunikacji elektronicznej, podpisu elektronicznego czy dokumentu elektronicznego, ujętą w formie pytań i odpowiedzi. Ponadto w pierwszym wydaniu znajdziecie Państwo wyciąg z licznych aktów prawnych dotyczących elektronizacji oraz wzorcowe dokumenty.

ARTYKUŁY PRASOWE

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat walidacji kwalifikowanego podpisu elektronicznego w

Czytaj dalej»

Zachęcamy do przeczytania analizy eksperta, dlaczego warto przeprowadzić dialog techniczny w

Czytaj dalej»

Zachęcamy do przeczytania ważnego artykułu o zmienionej Specyfikacji warunków zamówienia –

Czytaj dalej»

Zachęcamy do przeczytania ważnego artykułu o zmianach w umowach o zamówienia

Czytaj dalej»

Zachęcamy do przeczytania wnikliwej analizy wpływu pandemii na Zamówienia Publiczne, a

Czytaj dalej»

Świat zamówień publicznych, przynajmniej tych elektronicznych, zelektryzował wyrok Krajowej Izby Odwoławczej

Czytaj dalej»

Elektronizacja zamówień publicznych coraz bliżej! Wielu Zamawiających odetchnęło z ulgą w

Czytaj dalej»

O RODO w kontekście elektronizacji zamówień publicznych można poczytać w Pulsie

Czytaj dalej»

W najnowszym miesięczniku Przetargi Publiczne znajdziecie Państwo artykuł Pani Prezes Anny

Czytaj dalej»

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem zamieszonym na stronie Forum Samorządowego.

Czytaj dalej»

Wracamy do Państwa po majówce z kolejnym artykułem tym razem kierowanym

Czytaj dalej»

W związku z poślizgiem cyfryzacji zamówień publicznych została podjęta decyzja o

Czytaj dalej»

WEBINARIUM

Na naszej stronie oraz facebooku będziemy zapraszać Państwa na Webinaria, podczas których zaprezentujemy Portal e-Usług SmartPZP.
Dlaczego Webinarium? Webinarium jest taką wygodną formą komunikacji, która nie ruszając się zza biurka, pozwoli Państwu podczas transmisji na żywo zobaczyć jak działa platforma SmartPZP. Webinarium kierowane jest zarówno do naszych potencjalnych klientów, którzy chcieli by się zapoznać z wyglądem i funkcjonalnościami SmartPZP oraz dla naszych aktualnych klientów, którzy chcą się nauczyć, albo sobie przypomnieć sposób obsługi systemu.
Zaprezentujemy proces założenia postępowania, złożenia oferty przez wykonawcę oraz otwarcie i ocenę ofert. W trakcie trwania prezentacji możecie Państwo zadawać pytania za pośrednictwem czatu oraz maila pod adresem biuro@portalpzp.pl. Na wszystkie pytania nasi specjaliści będą odpowiadać w trakcie trwania Webinarium. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, na podanego maila w zgłoszeniu w dniu webinarium po godzinie 9:00 otrzymacie Państwo link do transmisji. Serdecznie zapraszamy!

Eksperckie wsparcie prawne

Jeżeli usługi eksperckie wydają się drogie, to w rzeczywistości okażą się tanie gdy zatrudnimy amatorów. PortalPZP stanowi centrum kompetencyjne w obszarze elektronizacji zamówień publicznych. Jest to skomplikowana dziedzina nie ograniczająca się jedynie do przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, a nawet do samego prawa jako takiego. Materia elektronizacji zamówień publicznych ma zdecydowanie charakter intedyscyplinarny, łącząc w sobie również prawo cywilne, prawo związane z elektronizacją procesów biznesowych, charakterystyką systemów obsługujących administrację, kryptografię, podpis elektronicznych czy zaawansowane szyfrowanie. Budując i rozwijając SmartPZP oparliśmy się na eksperckiej wiedzy naszych pracowników i specjalistów z nami współpracujących. Wiedzę tę wykorzystujemy obecnie, aby świadczyć bieżące wsparcie naszym klientom i przedstawicielom wykonawców w codziennych obowiązkach, jak również w sytuacjach problematycznych wymagających wsparcia eksperckiego w sporach przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Specjalistyczne szkolenia

Profilaktyka to podstawa, bo taniej jest zapobiegać niż leczyć. Z tego też względu naszym priorytetem jest idealnie skrojona oferta szkoleniowa skierowana do pracowników Zamawiających korzystających ze SmartPZP, jak również do pracowników Wykonawców składających oferty w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Szkolenia on-line Szkolenia dedykowane dla naszych Klientów, którzy potrzebują asysty w rozpoczęciu korzystania ze SmartPZP, jak również dla tych Klientów, którzy potrzebują odświeżyć informację na temat systemu lub przeszkolić nowych pracowników zamówień publicznych. Szkolenia odbywają się za pośrednictwem Skype, po uprzednim uzgodnieniu terminu szkolenia z opiekunem poprzez infolinię dedykowana dla Zamawiających. Szkolenia na miejscu Szkolenie w siedzibie Zamawiającego w formie wykładu połączonego z prezentacją systemu lub w formie warsztatów przy komputerach. Dostępność szkoleń uzależniona jest od możliwości organizacyjnych PortalPZP. W celu ustalenie zakresu, terminu i kosztu szkolenia prosimy kontaktować się z opiekunem poprzez infolinię dedykowana dla Zamawiających. Szkolenia w Warszawie Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tematyką elektronizacji zamówień publicznych w oparciu o SmartPZP, uruchamiamy cykl szkoleń, które co najmniej raz w tygodniu będą odbywać się w Warszawie. Informacje o koszcie szkolenia i dostępnych terminach proszę poszukiwać niebawem na naszej stronie internetowej.