Podróże z Małgosią

Katowice – główna aglomeracja Śląska. Miałam czas, żeby się mu dokładnie przyjrzeć, podczas mojej ostatniej służbowej podróży z PortalPZP.
Przed II wojną światową Katowice należały do Polski od czasu dwóch Powstań Śląskich w 1919 i 1920. Przedtem były terenem Prus i za ich panowania wybudowano dla górników cudowne osiedle Nikiszowiec (1908–1918), które teraz jest wielką atrakcją turystyczną.

Wojna odcisnęła swoje piętno jak wszędzie, a w 1945 roku armia radziecka splądrowała i podpaliła miasto. Kilka ulic w pięknym Śródmieściu doszczętnie spłonęło. Później pustki po pożarze zaklejono budynkami PRL, które nigdy nie tworzyły całości z sąsiadami, a w tej chwili straszą. Ciekawostka – miasto zanotowało trzyletni epizod zmiany nazwy z Katowic na Stalinogród, która obowiązywała od 7 marca 1953 – 12 grudnia 1956.

Katowice mogą pochwalić się pięknymi XIX wiecznymi kamienicami, jest ich ogromna ilość, z czego sporą część odrestaurowano.

Przekonajcie się sami, jakie to ciekawe miasto 🙂

Pozdrawiam, Małgosia!

Pozostałe aktualności:

Antykryzysowa platforma rozwiązań technologicznych

Epidemia COVID-19 wstrząsnęła światem sektora publicznego, wobec czego nie można było przejść obojętnie. Reakcją Polskiego Funduszu Rozwoju i Związku Miast Polskich stała się Antykryzysowa Platforma

Nowe regulacje dedykowane Zamówieniom Publicznym.

Tak zwana „Tarcza antykryzysowa 4.0” opublikowana została w Dzienniku Ustaw. Ostateczny tekst ustawy znaleźć można tutaj. Część regulacji dedykowana jest rynkowi zamówień publicznych, w szczególności:

Webinar #3 – Podpis Elektroniczny 25.06 godz 11.00

Serdecznie zapraszamy na kolejny Webinar pt. „Kwalifikowany podpis Elektroniczny” który odbędzie się 25.06 o godz. 11 Webinar będzie poświęcony tematyce podpisu elektronicznego w Pzp. Poprowadzi

NIK KONTROLUJE ELEKTRONIZACJĘ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

NIK opublikował raport „Informatyzacja procesu zamówień publicznych”. Wyniki kontroli pokazują, że miniportal nie jest rozwiązaniem idealnym. Najniższy początkowy koszt prowadzenia postępowania w formie elektronicznej z